Çocuk Cerrahisi ve Çocuk Ürolojisi

Başlangıç / Çocuk Cerrahisi ve Çocuk Ürolojisi

Liv Hospital Çocuk Cerrahisi Kliniği, doğum öncesi dönemden 16 yaşına kadar çocuklardaki tüm sindirim sistemi, idrar yolları, kalp harici göğüs boşluğu ile ilgili cerrahi sorunların poliklinik takip ve tedavisini yapmaktadır. Cerrahi işlemler, hastalığın tipine göre minimal invaziv (laparoskopi, torakoskopi, endoskopi) yani az iz bırakan yöntemler ile yapılabilmektedir.

Çocuk Cerrahisinde Uzman Ekip

Büyüme ve gelişmenin en hızlı olduğu çocukluk döneminde yapılan bir cerrahi girişimin yankılarını çocuklar tüm yaşamlarında taşırlar. Bu sebeple tüm bu girişimler; uzun ve zorlu bir eğitimden geçen, disiplinli ve en modern tedavi tekniklerini öğrenen, insiyatif alıp çok kısa bir sürede en ideal tedaviyi uygulayabilen iyi yetişmiş ve hepsinden önemlisi, çocuk ve bebek hastaya yaklaşım yeteneğine sahip uzman ekip tarafından yapılmalıdır. Liv Hospital Çocuk Cerrahisi Uzman Ekibi bu bilinçle ve yetkinlikle tercih edilen bir klinik haline gelmiştir.

Hızlı iyileşme, üstün başarı

Dünyada 1 milyonda 4 gibi nadir sayıda görülen “ganglionöroblastom ve retroperitoneal teratom” kanserlerinden 3 vaka cerrahi olarak tam kürle, ek medikal tedaviye gerek kalmadan klinikte başarı ile tedavi edilmiştir. Klinikte minimal invaziv teknikler kullanarak kompleks vakalar %100’e yakın başarı ile az yara izi, hızlı iyileşme, “0” ağrı ile tedavi edilmektedir.

Avantajlı Yöntemler

Liv Hospital Çocuk Cerrahisi Kliniği’nde sünnet, safrakesesi, inmemiş testis, apandisit, hirschsprung ameliyatlarında laparaskopik yöntemler, böbrek ve mesane hastalıklarında sistoskopik, solunum yoluna ve sindirim sistemine yabancı cisim kaçması durumunda ve bu bölgelerin hastalıklarında özafafoskopik/bronkoskopik yöntemler tercih edilmektedir. Ameliyat sonrasında neredeyse hiç yara izinin olmaması, enfeksiyon riskinin en aza indirilmiş olması ve çocuklarımızın açık ameliyatlara nazaran daha kısa zamanda sosyal yaşamlarına ve okullarına dönebiliyor olması, bu yöntemlerin en büyük avantajlarıdır.


Yenidoğan Sünnetinin Avantajları

Liv Hospital Çocuk Cerrahisi Uzmanları sünnetin erken yapıldığında yenidoğan ve süt çocukluğu dönemine ait idrar yolu enfeksiyonlarının sünnetsiz çocuklara oranla ortalama 10 kat azaldığı çeşitli çalışmalar olduğunun altını çizmektedir. Liv Hospital deneyimli çocuk cerrahisi ekibiyle ve güvenli cerrahi koşullarıyla yenidoğan sünneti sonrası hızlı iyileşme nedeni ile ek bakıma ihtiyaç kalmaz, anne ve babalar aktivitelerine çabuk dönerler. Kozmetik açıdan da bu dönemde yapılan dikişsiz sünnet, kesip dikme işlemlerinin olmaması nedeni ile oldukça başarılıdır

Videolar
Bize Ulaşın

İsim Soyisim (*)

Şehir (*)

Telefon (*)

Epostanız (*)

Konu

İletiniz